Data wydarzenia:

Eisteddfod UAM

26 maja w Sali Górnej Collegium Heliodori o godz. 15:30 odbędzie się już po raz ósmy wydarzenie wieńczące Eisteddfod UAM, Festiwal Kultury Walijskiej organizowany przez Pracownię Studiów Celtyckich.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu był „dom”, a w szczególności motyw bycia razem i osobno oraz historia migracyjnego doświadczenia polskiego malarza tworzącego w Walii Józefa Hermana (1911-2000). Podczas festiwalu ogłoszeni zostaną laureaci konkursu plastycznego dla młodzieży „Moje miejsce” organizowanego we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu i Josef Herman Art Foundation w Ystradgynlais, Walia. Odbędzie się również ceremonia nagrodzenia laureatów konkursów literackich i tłumaczeniowych.

W programie:

• wykład online Dr Gwenllian Beynon (Swansea College of Art, Josef Herman Art Foundation) na temat twórczości Józefa Hermana
  • występ harfiarki Barbary Karlik
  • ogłoszenie wyników konkursów literackich, tłumaczeniowych i plastycznego i wręczenie nagród
  • ceremonia z udziałem Druidów (studenci kierunku filologia angielsko-celtycka)

Szczegółowe informacje o Eisteddfod UAM: https://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod

grafika promująca wydarzenie Eisteddfod Festiwal Kultury Walijskiej