Data wydarzenia:

Wielojęzyczność w edukacji

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty pod tytułem:

Wielojęzyczność w edukacji

które odbędą się w dniu 2 czerwca 2023 roku w godzinach 13:00 – 15:30, adres: Aula Collegium Heliodori Święcicki, Grunwaldzka 6, 60-780 Poznań.

Organizatorami warsztatów są: projekt TEAM, Centrum Bilingualism Matters@Poznań oraz Wydział Anglistyki UAM.

Celem warsztatów jest prezentacja projektu TEAM (Erasmus+), przekazanie wiedzy na temat dwu- i wielojęzyczności oraz prezentacja nowej oferty (samo-)kształcenia na temat wielojęzyczności i pracy z uczniem wielojęzycznym.

Do udziału w warsztatach zapraszamy nauczycieli i nauczycielki wszystkich typów szkół, zarówno nauczycieli języków obcych, jak i nauczycieli przedmiotów, którzy w swojej pracy mają do czynienia z uczniami z doświadczeniem migracji.

Prowadzące: prof. UAM Anna Ewert,  prof. UAM Aleksandra Wach, dr Anna Broszkiewicz, dr Anna Basińska

Cele:

• Przekazanie informacji na temat roli wielojęzyczności w edukacji
  • Prezentacja materiałów dla nauczycieli i nauczycielek opracowanych przez międzynarodowe konsorcjum w projekcie TEAM
  • Stymulowanie refleksji i dyskusji na omawiane tematy
  • Umożliwienie wymiany doświadczeń z pracy z uczniem wielojęzycznym

Korzyści:

• Poszerzysz i odświeżysz wiedzę, posłuchasz ekspertów i ekspertek z zakresu dwu i wielojęzyczności
  • Dostaniesz linki do nowych zasobów na temat wielojęzyczności w edukacji
  • Zainspirujesz się do podjęcia działań wspierających kompetencję wielojęzyczną swoich uczniów
  • Nawiążesz znajomości i nieformalnie porozmawiasz o wielojęzyczności przy kawie
  • Otrzymasz certyfikat uczestnictwa w warsztatach

Program:

• 13:00 – 13:15 — Część oficjalna
  • 13:15 – 13:45 — Prezentacja projektu TEAM
  • 13:45 – 14:15 — Przerwa kawowa
  • 14:15 – 15:15 — Warsztaty w grupach
  • 15:15 – 15:30 — Podsumowanie i zakończenie spotkania, rozdanie certyfikatów uczestnictwa

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Szczegółowe informacje dotyczące programu wydarzenia oraz aktywny link do rejestracji znajdują się w załączonej ulotce. — [link do pliku PDF]

Link do formularza rejestracyjnego

plakat promujący wydarzenie, z tekstem jak w podłaczonym dokumencie PDF wtopionym w tło graficzne

Edukacja dla nauczycieli na temat dwujęzyczności

TEAM ma na celu informowanie i wspieranie nauczycieli w trakcie i po zakończeniu edukacji w zakresie dwujęzyczności i wielojęzyczności poprzez tworzenie zasobów o otwartym dostępie, opartych na badaniach i doświadczeniach naukowców i edukatorów.

Jak się z nami szkolić o wielojęzyczności?

Dołącz do naszego kursu na Moodle! Subskrybuj  nasz kanał na YouTube! Śledź nas w mediach społecznościowych!

team.amu.edu.pl

plakat promocyjny zespołu TEAM, tekst wtopiony w kolorowe tło