Data wydarzenia:

XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

18 maja 2023 r. Wydział Anglistyki bierze udział w XXVI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

W ramach tegorocznej edycji zaplanowano blisko 600 wydarzeń, które zostaną przeprowadzone przy udziale blisko 2000 zaangażowanych osób.

Wydział Anglistyki reprezentują na tegorocznej edycji następujące wydarzenia:

• “Ginące dzieci, rozpaczające matki” – obraz ludności cywilnej dotkniętej wojną w Ukrainie na podstawie polsko- i ukraińsko-języcznych wpisów na forach internetowych
  • „Gadam, latam, pełny serwis”, czyli praktyczne wprowadzenie do dubbingu
  • Gra Terenowa „Only you can save Heliodori!
  • I Ty możesz brzmieć jak Emma Watson!
  • Jak czytać transkrypcję fonetyczną języka angielskiego
  • Ten typ tak ma, czyli jak rodzaj tekstu wpływa na jego tłumaczenie
  • „Maszyny takie jak ja” (2019) Iana McEwana - czyli korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju sztucznej inteligencji
  • W czym problem? 25 lat Good Friday Agreement
  • Exploring linguistic diversity through sounds of the world languages
  • Not only Wonder Women: Kobiety przeciwko przemocy w amerykańskim kinie i komiksie

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę https://festiwal.amu.edu.pl, gdzie można sprawdzić program Festiwalu oraz dokonać obowiązkowej rejestracji i ewentualnej rezerwacji miejsc, zależnie od wymagań organizatorów.

Serdecznie zapraszamy!