Dr Zuzanna Kruk-Buchowska w panelu dyskusyjnym festiwalu Ale Kino!

Dr Zuzanna Kruk-Buchowska z Pracowni Literatury Kanadyjskiej wzięła udział w panelu dyskusyjnym, który miał miejsce po projekcji filmu „Sweet As” w ramach 41. MFFMW AleKino! (26.11.–03.12.2023) w Poznaniu.

Film „Sweet As” jest opowieścią o młodej Aborygence z trudnego środowiska, która mieszka w regionie Pilbara w Zachodniej Australii i która wyjeżdża na obóz fotograficzny, podczas którego ma szansę lepiej poznać samą siebie i odkrywa miłość do fotografii. Film jest pełnometrażowym debiutem aborygeńskiej reżyserki Jub Clerc.

Dr Kruk-Buchowska miała możliwość przybliżyć widzom kontekst kulturowy filmu. Została ona zaproszona do panelu przez partnera festiwalu, Fundację Varia Posnania, gospodarza filmu. W panelu, który poprowadził jej przedstawiciel, Pan Kacper Kaźmierczak, wziął również udział prof. dr hab. Andrzej P. Florkowski z Wydziału Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.