Data publikacji w serwisie:

Sukces pani Hanny Błauciak

Z radością informujemy, że pani Hanna Błauciak, studentka 1. roku studiów magisterskich na Wydziale Anglistyki, jest jedną z siedemnastu osób zakwalifikowanych do udziału w szkole letniej organizowanej przez International Council for Canadian Studies i Robarts Centre for Canadian Literature (York University, Toronto).

Warto zaznaczyć, że organizatorzy otrzymali bardzo dużą liczbę zgłoszeń. Pani Błauciak jest jedyną osobą z Polski (i jedną z dwóch osób na studiach magisterskich), która weźmie udział w szkole razem z doktorantami i doktorantkami ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Kanady, Nigerii, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Zainteresowania badawcze pani Hanny Błauciak skupiają się na literaturze kanadyjskiej. W 2023 roku pod opieką prof. UAM dr hab. Dagmary Drewniak napisała i obroniła pracę licencjacką o tożsamości imigranckiej na podstawie twórczości Kanadyjczyków pochodzenia latynoskiego. Obecnie pracuje nad pracą magisterską pod opieką prof. UAM dr hab. Agnieszki Rzepy.

grafika: białe tło, obraz liścia klonowego oraz napisy: {Sukces pani Hanny Błauciak — studentki 1. roku studiów magisterskich na Wydziale Anglistyki UAM} oraz {Congratulations!}