Tegoroczny Tydzień Kanady na Wydziale Anglistyki, który odbył się w dniach 24-28 marca, obfitował w ciekawe wydarzenia i przyciągnął duże grono osób zainteresowanych odkrywaniem Kanady. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją.
Sesja poświęcona literaturom indygenicznym otworzyła pierwszy dzień wykładowy. Publiczność mogła wysłuchać dwóch fascynujących prezentacji przygotowanych przez dr Sabinę Swetę Sen-Podstawską z Uniwersytetu Śląskiego i mgr Edytę Wood z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Następnie odbyło się spotkanie społeczności studenckiej z Panią Ambasador Kanady JE Catherine Godin. (Patrz: zdjęcia 1–10 w galerii)
We wtorek odbyły się trzy sesje wykładowe. Pierwsza z nich poświęcona była kanadyjskiej kulturze popularnej, o której w angażujący sposób opowiadały Pani Joanna Bogusławska z Maple Corner i dr Elżbieta Wilczyńska z WA UAM. Podczas drugiej sesji wystąpili dr Joanna Antoniak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i mgr Mateusz Dudek z WA UAM, którzy opowiedzieli publiczności o wybranych aspektach pisarstwa diasporycznego w Kanadzie. Trzecia sesja była szczególna, ponieważ prelegentkami były studentki Wydziału Anglistyki — Karolina Kusińska, Anna Dakowska, Marta Koprucka i Anna Gumna — które podzieliły się z publicznością wynikami badań prowadzonych w ramach seminariów licencjackich i magisterskich. (Patrz: zdjęcia 11–18 w galerii)
W środę odbył się wieczór filmowy zorganizowany przez koło naukowe CLiP (Canadian Literature in Perspective), działające na Wydziale Anglistyki. Pokaz filmu Anthony’ego Mingelli Angielski pacjent, będącego adaptacją powieści Michaela Ondaatje o tym samym tytule, poprzedziło wystąpienie Pani Hanny Błauciak, studentki 2. roku studiów magisterskich. (Patrz: zdjęcia 19–21 w galerii)
Tydzień Kanady organizowany jest corocznie przez Pracownię Literatury Kanadyjskiej dzięki wsparciu Wydziału Anglistyki i Szkoły Nauk o Języku i Literaturze UAM.