Data publikacji w serwisie:

Dr Kornelia Boczkowska kuratorką cyklu programów pamięci Jona Behrensa dla Interbay Cinema Society w Seattle

W 2023 roku Dr Kornelia Boczkowska z Pracowni Studiów Amerykanistycznych: Język i Kultura została kuratorką cyklu programów specjalnych pamięci amerykańskiego reżysera Jona Behrensa dla Interbay Cinema Society w Seattle, WA, na zaproszenie dyrektorki organizacji Caryn Cline.

Inauguracja cyklu odbyła się 26 kwietnia 2024 roku w czasie 19th Experiments in Cinema Festival w Albuquerque, NM, organizowanego corocznie przez Bryana Konefsky’ego, gdzie przedstawiła pierwszy z przygotowanych przez nią programów pt. „Analog Dreaming: Jon Behrens Revisited”.

Interbay Cinema Society to wiodąca amerykańska organizacja filmowa w Seattle, WA, założona przez Jona Behrensa i Caryn Cline, która wspiera artystów i filmowców eksperymentalnych poprzez program stypendialny Lightpress Grants oraz organizację festiwalu Engauge Experimental Film Festival i licznych wydarzeń w ramach ICS Educational Initiative.

Więcej informacji [link zewnętrzny z treścią w języku angielskim; sprawdzony: 2024-05-20]

kolaż grafiki zdjęć, 3 elementy — pierwszy: grafika promocyjna wydarzenia, drugi: zdjęcie dwóch osób siedzących na scene; trzeci: zdjęcie trzech osób siedzących na scenie