I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Towarzystwa Studiów Amerykanistycznych dla studenta WA mgra Kastora Ornowskiego

I miejsce  w ogólnopolskim konkursie Polskiego Towarzystwa Studiów Amerykanistycznych dla studenta WA, mgra Kastora Ornowskiego, za najlepszą amerykanistyczną pracę magisterską w roku 2023. Praca pt. "Queerness in and of gothic: Examples from 1890-1950 American gothic texts” powstała pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Pauliny Ambroży.

Według jury, “praca wyróżnia się rozmachem przeprowadzonego argumentu. Autor umiejętnie i ciekawie ukazuje związki pomiędzy estetyką gotyku a teorią queer, wybierając niebanalne i nieoczywiste przykłady”. Laureatowi i Promotorce serdecznie gratulujemy!

Fot. Absolutorium WA 2023. Autorka: Barbara Ornowska.