Data publikacji w serwisie:

Profesor Roel Vismans w Poznaniu

W dniach 18-19 kwietnia 2023 r. gościł u nas prof. dr Roel Vismans z University of Sheffield. Profesor Vismans przyjechał do Polski na zaproszenie Ogólnopolskiego Porozumienia Niderlandystów (OPoN). Poza Poznaniem prof. Vismans był gościem niderlandystów z  Wrocławia (UWr) i Lublina (KUL).

W Poznaniu prof. Vismans wygłosił 3 wykłady:

  1. Address and politeness. A theoretical exploration. – we wtorek 18 kwietnia 2023 r. w ramach Distinguished Professors’ Lectures.
  2. Nederlandse aanspreekvormen (Niderlandzkie formy adresatwyne) – w środę 19 kwietnia 2023 r.; w wykładzie udział wzięły 2 grupy studiów niderlandystycznych (3BA1 i 2MA).
  3. Beleefdheid en onbeleefdheid in het Nederlands (Grzeczność i niegrzeczność w języku niderlandzkim) – w środę 19 kwietnia 2023 r.; w wykładzie udział wzięło 5 grup studiów niderlandystycznych (2BA, 3BA1, 3BA2, 1MA i 2MA).

Profesor Vismans był bardzo zadowolony z aktywności studentów na środowych wykładach – odpowiadali na pytania, zadawali je, a niektórzy nawet weszli z profesorem w dyskusję (polecając przy okazji książkę).

Dziękujemy prof. Vismansowi. A studentom nie tylko dziękujemy za liczyny udział w wykładach, ale dodatkowo gratulujemy odwagi, swobody wypowiedzi i wiedzy.

Robert de Louw, również w imieniu pozostałych członków zarządu OPoN

(Zapraszam do fotorelacji poniżej.)