Prof. Geoff Schwartz gościem warsztatów fonotaktycznych na Uniwersytecie w Poczdamie

W dniach 14-15.03.2024 prof. Geoffrey Schwartz, członek Zakładu Współczesnego Języka Angielskiego i Wielojęzyczności uczestniczył w wirtualnym spotkaniu Potsdam Phonotactics Workshop: Variability and its Limits jako jeden z zaproszonych prelegentów.

Głównym celem warsztatu była dyskusja na temat teorii fonologicznych i wyników badań eksperymentalnych z punktu widzenia badaczy z różnych środowisk, która miała na celu polepszenie zrozumienia tego, jak akwizycja i procesowanie fonotaktyki wpływa na wariantywność fonotaktyczną dostrzegalną w językach świata.

Oprócz profesora Schwartza, który zaprezentował swoją perspektywę fonotaktyki osadzoną w jego autorskim modelu Onset Prominence [slajdy], zaproszeni goście reprezentowali uniwersytety takie jak Uniwersytet w Marburgu (Niemcy), UCLA (USA), UCL (UK), McGill Univeristy (Kanada), Utrecht University (Holandia), czy UMass Amherst (USA).