dr Anna Basińska w LO im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu o wielojęzyczności i umiędzynarodowieniu w polskiej szkole

Dnia 17 października dr Anna Basińska, na zaproszenie Dyrekcji szkoły i nauczycielek języka angielskiego, rozpoczęła spotkanie Rady Pedagogicznej Liceum Ogólnokształcącego im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu od wystąpienia pt.: „Wielojęzyczność i umiędzynarodowienie w polskiej szkole” przybliżając sylwetki uczniów i uczennic dwu/wielojęzycznych, akcentując konieczność nauczania przez nauczycieli języków swoich przedmiotów oraz pokazując, w jaki sposób, dobierając odpowiednie treści i materiały oraz modyfikując zadania dla uczniów i uczennic, można umożliwiać młodym ludziom przyglądanie się różnym zjawiskom z perspektywy międzynarodowej.

Dr Anna Basińska w LO im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu