Konkurs „High Flyers in Krzesiny” w ZSO nr 2 w Poznaniu pod patronatem Wydziału Anglistyki

W dniu 13 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a w Poznaniu odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla szóstoklasistów "High Flyers in Krzesiny" pod patronatem Wydziału Anglistyki UAM.

Podczas tego wydarzenia dr Tomasz Skirecki wygłosił wykład pt. „Harry Potter na mapie Wielkiej Brytanii: miejsca, inspiracje, odniesienia”, a mgr Ewa Tomczak wraz z mgr Dorotą Jaworską-Pasterską przeprowadziły wykład interaktywny pt. „Bilingual Brain: Wędrówka w poszukiwaniu słów”. W konkursie wzięło udział 51 uczniów i uczennic z 11 szkół podstawowych.