Data publikacji w serwisie:

Nowa witryna Wydziału Anglistyki

Wraz z nadejściem wiosny przedstawiamy Państwu nową witrynę internetową Wydziału Anglistyki UAM.

Nasza wcześniejsza witryna — obrazek poglądowy na końcu artykułu — służyła nam od 26 września 2006 roku i do 20 marca 2023 roku, w nieco ponad 6.000 dni, rozrosła się do 13.432 podstron zawierających łącznie ponad gigabajt danych. Część, mimo naszych starań, stawała się nieaktualna, część dotyczyła spraw istotnych tylko dla wąskiej grupy odbiorców, a spory procent wszystkich odwiedzin notowały podstrony dydaktyczne, głównie ta z planem zajęć.

Nasza nowa witryna anglistyka.amu.edu.pl — jest dla wszystkich odbiorców: naszych studiujących, naszych pracowników i przede wszystkim dla tych, którzy pragną wiedzieć, czym jest Wydział Anglistyki, kim jesteśmy, czym się zajmujemy i dlaczego warto z nami współpracować i u nas studiować.

Dodatkowo, częściowo oddzielamy witrynę, w której językiem nawigacji jest język angielski — anglistyka.amu.edu.pl/en — od witryny, w której językiem nawigacji jest język polski. Część treści dostępna jest w obu witrynach w tej samej postaci — część pojawia się tylko w jednej z witryn.

Nową witrynę uruchamiamy 21 marca 2023 roku, po kilkumiesięcznym procesie kopiowania treści ze starej witryny i powiązywania ich na nowo. Mimo najlepszych chęci, część treści mogliśmy przy tej przeprowadzce chwilowo zagubić. Brakujące kluczowe informacje będziemy uzupełniać, tutaj lub—dla studentów i pracowników—w intranecie. Tak, jak dla Państwa, dla redaktorów witryny jest to nowa platforma i cały czas uczymy się ją jak najlepiej wykorzystywać. Dlatego jeśli natrafią Państwo na „błąd w matriksie”, prosimy o wyrozumiałość.

Lifehack: Żeby nie rozpraszać szerszej grupy odbiorców kultowe pozycje starej witryny umieściliśmy w wydziałowym intranecie. Zatem: osobo studiująca czy pracowniku! Jeśli jakiejś informacji nie ma w tej witrynie, bardzo możliwe, że jest w naszym intranecie.

Na koniec przedstawiamy pamiątkowy zrzut ekranu z naszej wcześniejszej witryny. (Niektórzy z nas będą ją wspominać długo i namiętnie.)

obraz poglądowy starej witryny www Wydziału Anglistyki, nagłówek, lewy i prawy pasek boczny menu, wykaz aktualności strony głównej, stopka