Projekt „WArto tłumaczyć architekturę” laureatem 1. nagrody w konkursie „Odkrycia z UAM”

Projekt „WArto tłumaczyć architekturę” przygotowany wspólnie przez Wydział Anglistyki oraz Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny w Poznaniu otrzymał 1. nagrodę w konkursie „Odkrycia z UAM”.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, uczniowie klasy drugiej z wiodącym przedmiotem historia sztuki oraz studenci studiów tłumaczeniowych na WA będą mieli okazję wziąć udział w wykładach, warsztatach tłumaczeniowych i wyjeździe plenerowym. W ramach projektu powstaną dwa teksty o charakterze informacyjnym dotyczące architektury i historii budynków Collegium Heliodori Święcicki i Liceum św. Marii Magdaleny wraz z tłumaczeniami na język angielski oraz filmy instruktażowe dotyczące poruszania się po obu budynkach z angielskimi napisami.

Koordynatorami projektu są: dr Katarzyna Remiszewska, prof. UAM dr hab. Radosław Dylewski (WA, UAM), mgr Agata Skibska oraz dyrektor mgr Jerzy Sokół (LO św. Marii Magdaleny).

Zdjęcie przedstawiające cztery osoby na ceremonii wręczenia nagrody