Relacja z „Language of Empowerment” (2023)

W dniach 6–10 listopada b.r. na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się czwarta edycja corocznego cyklu seminariów pt. „Language of Empowerment” w ramach International Week for Equality and Inclusion. Wydarzenie to stanowiło okazję do przedstawienia zagrożeń wynikających z różnych form dyskryminacji oraz było szansą na zabranie głosu w dyskusji na temat znaczenia takich wartości jak równość i akceptacja.

Wydarzenie to zgromadziło szereg ekspertów i ekspertek z różnych dziedzin, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, zwiększając naszą świadomość na temat roli języka w przeciwdziałaniu dyskryminacji i wykluczeniom. Tegorocznymi prelegentami i prelegentkami byli:

• Judith E. Rosenstein (United States Naval Academy): “Sticks and Stones: The power of language”;
  • Gayathri Prabhu (Manipal Centre for Humanities, MAHE, Indie): “Interlocutor of Dreams: Narrative Nooks in Rashsundari Debi’s autobiography Amar Jiban (1868)”;
  • Agata Hauser (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu): “Legal empowerment and human rights”;
  • Valentyna Ushchyna (Lesya Ukrainka Volyn National University): “Language of Ukrainian empowerment: Discursive construction of national identity in worldview narratives”;
  • Michael Hornsby (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu): “Empowering minority language communities: Which approach is best?”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom za interesujące i inspirujące dyskusje!