Słodka podróż do Niderlandów

Studentki naszego Wydziału, pani Aleksandra Filipiak i Karina Włosińska, brały udział w podcaście prezentującym działalność sekcji koła naukowego WA „Oranjes”, pt. Słodka podróż do Niderlandów. Rozmowę prowadził pan Michał Larek.

Skrócony opis podcastu na Youtube:
Niderlandy są blisko, ale tak naprawdę niewiele wiemy o ich historii, kulturze, zwyczajach. Asia i Karina, przedstawicielki Koła Naukowego Oranjes, przybliżają w trakcie tej wesołej rozmowy specyfikę Pomarańczowej Krainy, kwestionując przy okazji różne mity. Okazuje się, że studiując niderlandystykę, można lepiej poznać rodzimą kulturę.

2:06 – Prezentacja gadżetów (w tym stroopwafels);
6:15 – Przedstawienie koła, które powstało w wyniku studenckich zainteresowań Holandią i Belgią;
8:39 – Opis Królestwa Niderlandów;
12:07 – Mity na temat Holandii;
16:32 – Wydarzenia, które organizuje koło;
20:33 – Wesoła, luźna atmosfera w kole;
23:20 – Popularyzowanie wiedzy o Niderlandach;
29:08 – Konferencja małych filologii;
34:05 – Działalność koła (kolejne inicjatywy);
37:35 – Ciekawe miejsca w Niderlandach
41:09 – Opinie studentów o poznańskiej niderlandystyce;
41:40 – Przesłanie: studia niderlandystyczne pomagają lepiej zrozumieć naszą kulturę.

Link do podcastu (dla wolących odtworzyć go w innym oknie)