Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy UAM a Kobe Women’s University

Oficjalna ceremonia podpisania umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a Kobe Women’s University (Kobe, Japonia), odbyła się online 30 stycznia 2024 roku. Dokument - podpisany władze obu uniwersytetów - wzmocni istniejące już nieformalne związki między dwoma uczelniami na korzyść zarówno społeczności akademickiej, jak i studentów.

W tym historycznym momencie obecni byli reprezentanci obu uczelni. W imieniu Kobe Women’s University: Prezydent Uniwersytetu, dr Nobutaka Kurihara; Dyrektor Centrum ds. Promocji Programów Międzynarodowych, dr Kazumi Noguchi; Zastępca Dyrektora Centrum, dr Ai Kimura; Kierownik Biura Programów Międzynarodowych KWU, Yoshiteru Yamashita oraz Natsuki Okuno z Biura Programów Międzynarodowych.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowali: JM Rektor, prof. Bogumiła Kaniewska; Dziekan Wydziału Anglistyki, prof. Joanna Pawelczyk; Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i kontaktów otoczeniem społeczno-gospodarczym, prof. Radosław Dylewski; Kierownik Zakładu Literatury Angielskiej, Literatury Irlandzkiej i Lingwistyki Literackiej na Wydziale Anglistyki, prof. Liliana Sikorska oraz dr Marcin Turski, rzecznik prasowy Wydziału Anglistyki, który moderował wydarzenie. Prof. Liliana Sikorska odegrała kluczową rolę w współpracy między AMU a KWU (prowadziła wcześniej nie tylko badania ze stroną japońską, ale również seminaria dla polskich i japońskich studentów oraz studentek).

Ceremonię rozpoczęło powitanie przez dr Noguchi Kazumi, Dyrektorkę Centrum ds. Promocji Programów Międzynarodowych KWU. Następnie głos zabrała JMR Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. Bogumiła Kaniewska. Ostatni zabrał głos Prezydent Kobe Women’s University, dr Nobutaka Kurihara. Następnie podpisano umowę o współpracy.

Ceremonię zakończył dr Marcin Turski.

zrzut ekranu z telekonferencji: osoby patrzące w ekran