Prof. Jeff Bremer z Iowa State University, Fulbright Distinguished Scholar in Humanities and Social Sciences, na Wydziale Anglistyki

Jeff Bremer jest profesorem w Iowa State University w Ames, Iowa, USA. Specjalizuje się w historii USA, w szczególności okresu wczesnej republiki, historii stanu Iowa, jak również metodologii badań społecznych. Na Iowa State University koordynuje program kształcenia nauczycieli historii oraz wiedzy o społeczeństwie. W 2019 r. był stypendystą Fulbrighta na Northeast Normal University w Chinach.

Jeff Bremer jest autorem  A Store Almost in Sight: The Economic Transformation of Missouri from the Louisiana Purchase to the Civil War (2014) oraz A New History of Iowa (2023) - kompleksowego regionalnego studium historii Iowa, od ostatniej epoki lodowcowej do końca 2020 roku. Obecnie pracuje nad nową historią Des Moines – stolicy i największego miasta stanu.

W semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 prof. Bremer będzie prowadził seminarium tematyczne od Purytanów do Amazona. Historia amerykańskiego kapitalizmu. Oprócz tego przygotowuje szereg wykładów otwartych, warsztatów i pogadanek poświęconych rozmaitym aspektom historii i kultury amerykańskiej. Jeff Bremer będzie również konsultantem w tworzeniu programu nowego kierunku studiów: amerykanistyka na Wydziale Anglistyki.