Profesor Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk Laureatką Gali Ambasadorów Kongresów Polskich 2024

Profesor Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, Prorektorka ds. nauki kierująca Szkołą Nauk o Języku i Literaturze została uhonorowana podczas prestiżowej Gali Ambasadorów Kongresów Polskich 2024, która odbyła się w dniu 21 marca 2024 roku w Katowicach.

Gala, współorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną – Poland Convention Bureau, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Silesia Convention Bureau, jest wydarzeniem, podczas którego wyróżniani są Ambasadorzy i Ambasadorki Kongresów Polskich za ich wkład w organizowanie międzynarodowych kongresów w Polsce oraz udzielanie efektywnego wsparcia w pozyskiwaniu takich wydarzeń dla naszego kraju przez profesjonalistów działających w strukturach organizacji międzynarodowych.

Profesor Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk dołącza do grona wybitnych naukowców i specjalistów, nagrodzonych podczas Gali. Jej osiągnięcia w dziedzinie nauki, szczególnie w obszarze językoznawstwa, zostały docenione przez Kapitułę Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Jest to nie tylko zaszczyt dla Profesor Dziubalskiej-Kołaczyk, ale również dla naszej uczelni, która jest reprezentowana przez tak wybitną badaczkę.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor tego wyróżnienia oraz życzymy dalszych sukcesów w działalności naukowej, która stanowi inspirację dla całej społeczności akademickiej.