Pracownicy i pracowniczki Wydziału Anglistyki w raporcie Uniwersytet Zaangażowany 2024

W najnowszym raporcie „Uniwersytet Zaangażowany 2024” przedstawiona została działalność pracowników i pracowniczek Wydziału Anglistyki, która łączy innowacyjność naukową z zaangażowaniem społecznym.

• Dr Iwona Mazur realizuje projekt pt. „Osoby z niepełnosprawnością wzroku a funkcje tekstów multimodalnych: Opracowanie modelu funkcjonalnego audiodeskrypcji,” mający na celu zwiększenie dostępności multimediów dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
  • Dr Anna Jelec zaangażowana jest w rozwój narzędzi analizy notatek tłumaczy w ramach projektu HANOI. Projekt ten wspiera tłumaczy w ich codziennej pracy, oferując nowoczesne rozwiązania analityczne.
  • Dr Robert de Louw organizuje warsztaty językowe i kulturowe dotyczące Holandii i Belgii dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Wielkopolski. Jego inicjatywy przybliżają młodzieży język niderlandzki oraz kulturę tych krajów, zachęcając do ich dalszej nauki.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Pełen raport został opublikowany w serwisie głównym UAM [link zewnętrzny; 2024-10-04]