Data publikacji w serwisie:

Wizyta uczniów szkół średnich z Wielkopolski na Wydziale Anglistyki

24 kwietnia odbyło się spotkanie z uczniami ze szkół średnich z trzech liceów z Wielkopolski mające na celu promocję Wydziału. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie i uczennice Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Środzie Wielkopolskiej, I Liceum Ogólnokształcącego  im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie.

Na początku spotkania mgr Ewa Tomczak-Łukaszewska zaprezentowała działające na Wydziale laboratoria badawcze, a mgr Małgorzata Łyczykowska przedstawiła program studiów niderlandystycznych. Następnie dr Mateusz Jekiel wygłosił wykład pt. „Linguistics in Artificial Intelligence”, w którym przybliżył uczestnikom rolę językoznawstwa w rozwoju nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji.

Dla uczestników spotkania przygotowano również dwa warsztaty. W trakcie pierwszego warsztatu, „Jak badamy proces czytania za pomocą eye-trackera? –  The Read Me Project”, uczestnicy dowiedzieli się czym jest eye-tracker i w jaki sposób badamy proces czytania. Warsztat poprowadzili: Prof. UAM dr hab. Bogusława Whyatt, mgr Ewa Tomczak-Łukaszewska, dr Olga Witczak, dr Olha Lehka-Paul, oraz mgr Maria Kuczek. Drugi warsztat, poprowadzony przez dr hab. Pawła Korpala oraz dr Katarzynę Remiszewską, dotyczył tłumaczeń tekstów marketingowych. W trakcie warsztatu uczestnicy mieli również okazję napisać i przetłumaczyć slogany reklamujące wybrane produkty.

Wydarzenie koordynowane było przez dr Karolinę Baranowską, z pomocą dr Tomasza Dyrmo