Fotorelacja z XXVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Anglistyki

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 26. Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Anglistyki, który odbył się 18 maja w budynku Collegium Heliodori.

W Wydarzeniach festiwalu zorganizowanych przez wykładowców i wykładowczynie WA wzięło udział ponad 150 uczniów i nauczycieli ze szkół średnich z Poznania i Wielkopolski: LO Św. Marii Magdaleny w Poznaniu, X LO w Poznaniu, XVI LO w Poznaniu, XXXVIII LO w Poznaniu, I LO w Koninie oraz LO w Międzychodzie.

W tegorocznej edycji Festiwalu Wydział Anglistyki zaproponował  następujące wydarzenia:

• “Ginące dzieci, rozpaczające matki” – obraz ludności cywilnej dotkniętej wojną w Ukrainie na podstawie polsko- i ukraińsko-języcznych wpisów na forach internetowych
  • „Gadam, latam, pełny serwis”, czyli praktyczne wprowadzenie do dubbingu
  • Gra Terenowa „Only you can save Heliodori!
  • I Ty możesz brzmieć jak Emma Watson!
  • Jak czytać transkrypcję fonetyczną języka angielskiego
  • Ten typ tak ma, czyli jak rodzaj tekstu wpływa na jego tłumaczenie
  • „Maszyny takie jak ja” (2019) Iana McEwana - czyli korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju sztucznej inteligencji
  • W czym problem? 25 lat Good Friday Agreement