Wizyta przedstawicieli Wydziału Anglistyki w US Army Garrison Poland – Camp Kościuszko

18 maja 2023 roku, na zaproszenie pułkownika  US Army Jorge’a Fonseci, Dziekana Wydziału Anglistyki prof. Joanna Pawelczyk, prodziekan prof. Radosław Dylewski i dr Tomasz Skirecki odwiedzili US Army Garrison Poland – Camp Kosciuszko. W trakcie spotkania z pułkownikiem i jego współpracownikami  przedstawiciele WA omawiali możliwe formy i płaszczyzny współpracy między z amerykańskimi oficerami i żołnierzami stacjonującymi na stałe w Poznaniu. Zaplanowane jest podpisanie porozumienia o współpracy, organizacja warsztatów i wykładów dla studentów WA i żołnierzy amerykańskich, wspólne wydarzenia otwarte i wreszcie współpracę w tworzeniu przyszłego programu American Studies oraz Pracowni Studiów Amerykanistycznych na Wydziale Anglistyki. Pod koniec czerwca Wydział Anglistyki będzie gościł u siebie amerykańskich żołnierzy i oficerów w ramach rewizyty. Siedziba US Army Garrison Poland – Camp Kosciuszko mieści się przy ulicy Bukowskiej 34, w bliskim sąsiedztwie Collegium Heliodori.

Dziekana Joanna pawelczyk, prodziekan Radosław Dylewski i dr Tomasz Skirecki w otoczeniu oficerów US army

Dziekana Joanna Pawelczyk, prodziekan Radosław Dylewski i dr Tomasz Skirecki w otoczeniu oficerów US Army w Camp Kosciuszko