Data wydarzenia: -

Language of Empowerment

Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w czwartej edycji corocznego cyklu seminariów pt. “Language of Empowerment” w ramach wydarzenia International Week for Equality and Inclusion, odbywającego się w dniach 6-10 listopada 2023. Wydarzenie to będzie okazją do przedstawienia zagrożeń wynikających z różnych form dyskryminacji oraz szansą na zabranie głosu w dyskusji na temat znaczenia takich wartości jak równość i akceptacja. A to wszystko w duchu proklamacji UNESCO mówiącej, że:

“Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju." (Deklaracja Zasad Tolerancji przyjęta przez UNESCO w 1995 roku).

Language of Empowerment” to seria 45-minutowych wykładów wygłoszonych w języku angielskim.

Miejsce: Aula Collegium Heliodori Święcicki, ul. Grunwaldzka 6, Poznań

Poniedziałek, 06/11/2023, 15:00

Otwarcie wydarzenia: prof. Joanna Pawelczyk, Dziekana Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Judith E. Rosenstein, United States Naval Academy

Sticks and Stones: The power of language

Wtorek, 07/11/2023, 15:00

Gayathri Prabhu, Manipal Centre for Humanities, MAHE, Indie

Interlocutor of Dreams: Narrative Nooks in Rashsundari Debi’s autobiography Amar Jiban (1868)
🌍 Abstrakt w języku angielskim — link
Wykład współorganizowany przez Zakład Literatury Angielskiej, Literatury Irlandzkiej i Lingwistyki Literackiej (Wydział Anglistyki UAM).

Środa, 08/11/2023, 15:00

Agata Hauser, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Legal empowerment and human rights

Czwartek, 09/11/2023, 15:00

Valentyna Ushchyna, Lesya Ukrainka Volyn National University

Language of Ukrainian empowerment: Discursive construction of national identity in worldview narratives

Piątek, 10/11/2023, 15:00

Michael Hornsby, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Empowering minority language communities: Which approach is best?
🌍 Abstrakt w języku angielskim — link

plakat promocyjny w jęzku angielskim

🌍 version in English (wersja w języku angielskim) — link