Data wydarzenia: -

Wystawa: Seamus Heaney — życie i twórczość

Od 30 września do 28 października Wydział Anglistyki będzie gościć przygotowaną przez Fundację Kultury Irlandzkiej wystawę prezentującą życie i twórczość irlandzkiego Laureata Nagrody Nobla Seamusa Heaneya.

Seamus Heaney — życie i twórczość

Collegium Heliodori Święcicki
30 września – 28 października

O wystawie

Na 8 przygotowanych przez Fundację panelach umieszczone zostały informacje wprowadzające odbiorcę w świat wierszy Noblisty, pozwalające na poznanie jego biografii, a także związków poety z Polską i tłumaczeń, a także publikacji, które mogą być pomocne w bliższym poznawaniu jego twórczości.

Seamus Heaney w swoich wierszach poruszał tematykę związaną z własnym dzieciństwem, trudną sytuacją w Irlandii Północnej okresu tzw. „Kłopotów”, uniwersalnymi prawdami i uczuciach. Na panelach wystawy znalazły się nawiązujące do tych tematów wiersze i fragmenty prozy. Osiem paneli nie jest w stanie wyczerpać tematyki związanej z bogatą twórczością i życiem noblisty, ale mamy nadzieję, że zasygnalizuje tę tematykę i zachęci do sięgnięcia po wiersze i eseje.