Data wydarzenia: -

Tydzień Kanady na Wydziale Anglistyki, 18-22 marca

Tydzień Kanady na Wydziale Anglistyki: Program

Wszystkie sesje będą transmitowane na Zoomie i na FB Wydziału Anglistyki. W celu otrzymania linku do spotkania na Zoomie, prosimy o rejestrację: https://forms.office.com/e/fmpApu0EFL

Poniedziałek, 18.03 | 11:30-13:00 | sala 236

Sesja studencka (w języku angielskim)

• Aleksandra Jurga: "The experience of the Holocaust in selected memoirs of the Azrieli Holocaust Survivor Memoir Program"
  • Hanna Błauciak: "Why should you care about postcolonialism and Latinos in Canada?"
  • Julia Chojnacka: "Indigenous wisdom: Traditional ecological knowledges in the face of climate change"
  • Michał Bankiewicz: "Mors Kocharski - 'The more you know, the less you carry' - the legendary bushcraft instructor from the Northern Forest"

Wtorek, 19.03 | Aula im. Hrynakowskiego

9:45-11:15 (sesja w języku angielskim)

• Marcin Markowicz (UAM): "The past and present of queer activism in Canada"
  • Mateusz Świetlicki (UWr): "High school, queerness, and indie pop. The intersections of Canadian young adult literature and popular culture"

11:30-13:00 (sesja w języku polskim)

• Agnieszka Rzepa (UAM): "Czarna Kanada: dylematy przynależności"
  • Michał Obszyński (UW): "Od Black is Beautiful do Black Lives Matter: polityczno-kulturowa afirmacja czarnoskórej mniejszości w Kanadzie od lat 1960 do dziś"

13:15-14:45 (sesja w języku angielskim)

• Jeff Bremer (Iowa State University): "A brief history of Canada: First Nations and Europeans to 1867"
  • Weronika Suchacka (USz): "Practices of intersectionality in Canadian literature"

Czwartek, 21.03 | 18:30-20:00 | sala 235

Wokół tłumaczeń: pisarka i jej tłumaczka. Spotkanie z Ewą Stachniak i prof. Ewą Rajewską (UAM) (Szczegóły tutaj)

Tydzień Kanady na FB WA

Zapraszamy do śledzenia WA na Facebooku, gdzie od poniedziałku do piątku pojawiać się będą kanadystyczne treści!