Data publikacji w serwisie:

Poznańskie Dni Kół Naukowych i Dzień Syropu Klonowego

14 i 15 grudnia odbyły się Poznańskie Dni Kół Naukowych w Collegium Chemicum na Morasku, a 18 grudnia odbył się doroczny Dzień Syropu Klonowego na Wydziale Anglistyki — w obu wydarzeniach aktywny udział wzięli Studentki i Studenci Wydziału.

W dniach 14–15.12.2023 odbyły się Poznańskie Dni Kół Naukowych w Collegium Chemicum na Morasku. Nasz Wydział reprezentowało koło naukowe CLiP (Canadian Literature in Perspective) działające na Wydziale Anglistyki, którego Członkinie i Członkowie aktywnie promowali studia kanadyjskie prowadzone od lat na WA. Zainteresowani mogli przetestować swoją wiedzę o Kanadzie biorąc udział w quizach i rozwiązując krzyżówki, a także skosztować syropu klonowego i poznać proces jego produkcji. Osoby zainteresowane mogły także wylosować cytat na dobry dzień lub otrzymać rekomendacje książkowe przygotowane przez reprezentantki i reprezentantów koła, tj. Aleksandrę Jurgę, Julię Glapiak, Julię Chojnacką, Piotra Żukowskiego oraz Hannę Błauciak. Dzień Kół Naukowych był dobrą okazją do szerzenia wiedzy o Kanadzie i działalności koła oraz do integracji z innymi kołami naukowymi z poznańskich uczelni.

Dnia 18.12.2023 odbył się doroczny Dzień Syropu Klonowego na WA, który w tym roku obchodziliśmy tylko jeden dzień po oficjalnym kanadyjskim święcie tegoż produktu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Studentek i Studentów naszego wydziału: Hanny Błauciak, Julii Chojnackiej, Julii Glapiak, Klaudii Jasiewicz, Aleksandry Jurgi, Serhiya Skripina, oraz Doktoranta mgr. Mateusza Dudka, studiujących pod opieką prof. Dagmary Drewniak, prof. Agnieszki Rzepy i dr. Marcina Markowicza od godz. 9:30 do 13:15 można było skosztować specjałów kuchni kanadyjskiej i syropu klonowego, a także wziąć udział w konkursach i dowiedzieć się wiele o produkcji i zastosowaniu syropu klonowego, a także miło spędzić czas podczas przerw od zajęć. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno studentów jak i wykładowców.