Prezentacja książki dr Kornelii Boczkowskiej dla Society for Cinema and Media Studies

Dnia 27 października 2023 roku dr Kornelia Boczkowska zaprezentowała swoją najnowszą książkę dla organizacji Society for Cinema and Media Studies i wzięła udział w dyskusji na jej temat na zaproszenie dra Johna Powersa z Uniwersytetu Washingtona w St. Louis i dr Oksany Chefranovej z Uniwersytetu Yale, przewodniczących grupy ExFM (Experimental Film and Media scholarly interest group).

Society for Cinema and Media Studies (SCMS) to najbardziej znana na świecie i wiodąca filmoznawcza i medioznawcza organizacja akademicka w Stanach Zjednoczonych założona w 1959 roku.

Książka Kornelii Boczkowskiej, Lost Highways, Embodied Travels: The Road Movie in American Experimental Film and Video (Brill, 2023), jest jednym z głównych efektów grantów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (grant nr UMO-2018/31/D/HS2/01553), Terra Foundation for American Art Research Travel Grant to the United States (grant nr 0614-4-3b) i ESSE Type B Bursary (2018).

🌍 version in English (wersja w języku angielskim) — link