Wystąpienia Zakładu Współczesnego Języka Angielskiego na ICPhS 2023

W dniach 7-11.08.2023 członkowie Zespołu Współczesnego Języka Angielskiego brali udział w 20th International Congress of Phonetic Sciences - największym kongresie fonetycznym na świecie.

International Congress of Phonetic Sciences organizowany jest przez International Phonetic Association, najstarszą organizację przedstawicieli fonetyki, która to została powołana do życia w 1886. Kongres po raz pierwszy odbył się Amsterdamie w 1932 i od tego czasu odbywa się co cztery lata w najróżniejszych zakątkach świata - tegoroczna, dwudziesta edycja miała miejsce w Pradze.

W kongresie uczestniczyło ponad 1400 fonetyków z całego świata; z tej puli, polskie uniwersytety reprezentowane były przez 20 osób, w tym 15 z nich z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (11 z Wydziału Anglistyki i 4 z Wydziału Neofilologii). Dowodzi to, jak ważnym ośrodkiem studiów fonetycznych w Polsce jest Poznań.

Członkowie DoCELu przedstawili swoje badania w formie zarówno prezentacji ustnych jak i plakatowych. Dodatkowo, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk miała przyjemność moderować sesję dotyczącą Phonetics of L2.

Poniżej przedstawiamy listę wystąpień:

Paula Orzechowska & Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk: artykuł | poster

Anna Balas, Magdalena Wrembel, Kamil Kaźmierski, Jarosław Weckwerth: artykuł | poster

Zuzanna Cal & Magdalena Wrembel: artykuł | poster

Magdalena Wrembel, Kamil Kaźmierski, Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, Jarosław Weckwerth, Zuzanna Cal: artykuł | slajdy

Małgorzata Kul & Kamil Kaźmierski: atykuł | poster

Iga Krzysik: artykuł