Data wydarzenia: -

Konferencja Polskiego Towarzystwa Studiów Amerykanistycznych „America and Deep Time: Alternate Geographies, Temporalities, and Histories”

Zakład Studiów Amerykanistycznych: Literatura i Media oraz Zakład Badań nad Tekstami Kultury serdecznie zapraszają na konferencję Polskiego Towarzystwa Studiów Amerykanistycznych „America and Deep Time: Alternate Geographies, Temporalities, and Histories”.

Konferencja odbędzie się w dniach 25-27 października 2023 r. w budynku Collegium Heliodori Święcicki.

Z programem konferencji można się zapoznać na stronie: https://paas2023.amu.edu.pl/program/

Zapraszamy w szczególności na trzy wykłady plenarne oraz dwa wydarzenia towarzyszące:

Wykłady plenarne:

Środa (25 października):
15:30 - 17:00 1: Prof. Wai Chee Dimock (Harvard Center for the Environment, Harvard University, USA): „A Long History of Pandemics” (Aula, format hybrydowy)

Czwartek (26 października):
11:00-12:30 2: Prof. Julia Fiedorczuk (Uniwersytet Warszawski): „That Depopulated Silence: Geological Imagination in Recent North American Poetry” (Aula)

Piątek (27 października):
9:00-10:00 3: Prof. Wiesław Kuhn (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu): „Mrs Shortley’s New Planet: Alternate Geographies and Deep Time in Southern Modernism” (Aula)

Wydarzenia towarzyszące:

Czwartek (26 października)
17:45-19:15 Gość Specjalny (Wykład otwarty w ramach programu Akademicki Poznań): Prof. Forrest Gander (amerykański poeta, laureat Nagrody Pulitzera): „An Ecology of Intimacies: On Lichens & Eros” (AULA) Spotkanie realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Poznania. Więcej informacji na stronie: www.poznan.pl/studia

Środa (25 października)
Program Fulbrighta
17:30 - 18:30 Spotkanie z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: Prezentacja oferty programowej Programu Fulbrighta (AULA)

Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Grafika promocyjna: plakat

🌍 similar page in English — podobna strona w języku angielskim — link