Dr Urszula Kizelbach mianowana członkiem rady redakcyjnej w serii naukowej Cambridge University Press

Dr Urszula Kizelbach została mianowana członkiem Rady Redakcyjnej Cambridge Elements in Stylistics, nowej serii naukowej, która będzie publikowana przez Cambridge University Press.

Cambridge Elements in Stylistics ma na celu prezentację innowacyjnych i istotnych badań w dziedzinie współczesnej stylistyki. Seria będzie obejmować zwięzłe i aktualne opracowania kluczowych obszarów i tematów, stanowiąc repozytorium, z którego będą mogli korzystać studenci i naukowcy zajmujący się stylistyką i dyscyplinami pokrewnymi.

Seria będzie zawierać Elementy z kluczowych dziedzin, w tym miedzy innymi: badania zjawisk literackich w ramach metodologii stylistycznej (np.: charakteryzacja, głos narratora i punkt widzenia w narracji, atmosfera i styl dzieła literackiego), badania zjawisk językowych w ramach metodologii stylistycznej (np.: ekspozycja, prezentacja mowy i myśli, deiktyka, metafora, światy tekstowe), stylistykę kognitywną, stylistykę w (kon)tekstach użytkowych (prawo, zdrowie, biznes, edukacja) i stylistykę korpusową.

Ponieważ stylistyka od lat kładzie silny nacisk na badania naukowe jak i na pedagogikę zapewniamy, że każdy Element będzie prezentował wybitne badania naukowe, jednocześnie utrzymując przystępny styl pisania, aby służył jako użyteczne źródło wiedzy dla studentów i naukowców.

Redaktorami serii są Dr Marcello Giovanelli (Aston Stylistics Research Group, University of Aston, UK) i Dr Chloe Harrison (Aston Stylistics Research Group, University of Aston, UK).

🌍 version in English (wersja w języku angielskim) — link